Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Warunkiem uczestniczenia w szkoleniu jest przejście (lub co najmniej rozpoczęcie) procedury kwalifikacyjnej u organizatora pieczy zastępczej (MOPS, PCPR, MOPR). To organizator kwalifikuje rodziców, powinien on wyrazić zgodę na szkolenie poza ośrodkiem jeśli nie organizuje szkoleń stacjonarnych we własnym zakresie. Kompletowanie niezbędnej dokumentacji formalnej, badania psychologiczne oraz wywiad środowiskowy mają miejsce u organizatora pieczy zastępczej
UWAGA: W sytuacjach szczególnych, gdy istnieje pilna potrzeba zabezpieczenia dzieci u rodziny nie będącej jeszcze formalnie rodziną zastępczą istnieje możliwość otrzymania zaświadczenia dla sądu lub organizatora pieczy zastępczej, że zostali Państwo zakwalifikowani na szkolenie, które zostanie zrealizowane w najbliższym możliwym terminie (oczywiście jeśli zostały spełnione formalne warunki zostania rodziną zastępczą)

W razie zainteresowania szkoleniem prosimy o elektroniczne wypełnienie formularza wstępnego – link poniżej: https://forms.gle/GV54ckur9fDUcFde9

Nasze szkolenia są prowadzone w trybie on-line. Odbywają się z wykorzystaniem platformy ZOOM najczęściej w dniach: piątek od godz. 17.00, sobota od godz. 8.00 oraz niedziela od godz. 8.00.

Pełen kurs to:
• 9 spotkań trwających około 4 godzin zegarowych
• staż trwający 10 godzin.

Tak – szkolimy osoby z całego kraju a nawet spoza jego granic.

Szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze są nieodpłatne.

Tak – jest to możliwe. Osoby posiadające świadectwo ukończenia kursu adopcyjnego mogą przejść w Fundacji tzw. szkolenie uzupełniające dla rodziców zastępczych – szczegóły omówimy indywidualnie.
Prosimy o uzupełnienie formularza: https://forms.gle/GV54ckur9fDUcFde9

Informacje o najbliższym szkoleniu dla osób posiadających świadectwo ukończenia kursu adopcyjnego pojawią się na stronie internetowej oraz naszych social mediach: śledźcie proszę nasz profil Facebooku i Instagramie.

Szkolenia dla kandydatów na Rodziców Zastępczych prowadzimy naszym autorskim programem o nazwie: „Podróż do Rodzicielstwa”. Program ten został zatwierdzony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i spełnia wszystkie ustawowe wymogi formalne i merytoryczne.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Skontaktuj się z nami