Grupy wsparcia dla rodzin zastępczych.

Z radością informujemy, że prowadzimy Grupy Wsparcia dla Rodzin Zastępczych, mając na celu wspieranie i pomaganie w tej wyjątkowej ścieżce życia. Wiemy, że bycie rodziną zastępczą to ogromne wyzwanie, ale i niezwykła przygoda pełna miłości i zaangażowania.

Zespół MAIO

Nasze Grupy Wsparcia to miejsce, gdzie:

1. Dzielimy się doświadczeniami: Spotkania umożliwiają wymianę doświadczeń z innymi rodzinami zastępczymi, co pomaga w znalezieniu wspólnych rozwiązań i wsparcia.
  2. Uczymy się i rozwijamy: Organizujemy warsztaty i szkolenia, które pomagają w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do skutecznego pełnienia roli rodzica zastępczego.
  3. Rozmawiamy: Tworzymy przestrzeń do otwartych rozmów o wyzwaniach i sukcesach, z którymi spotykają się rodziny zastępcze.
  4. Wspieramy się nawzajem: Wspólnota daje poczucie przynależności i wsparcia, które jest nieocenione w trudnych chwilach.
Działania MAIO

Nasze cele:

Wsparcie emocjonalne: Zapewniamy wsparcie emocjonalne, które pomaga rodzinom zastępczym radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.

Edukacja i rozwój: Poprzez regularne spotkania i warsztaty, pomagamy rodzinom zastępczym rozwijać swoje umiejętności i wiedzę.

Tworzenie wspólnoty: Budujemy silną wspólnotę, w której każda rodzina zastępcza może czuć się zrozumiana i wspierana.

Dla kogo:

Grupy wsparcia zostały stworzone dla osób, które ukończyły szkolenie na rodziców zastępczych i już pełnią tę rolę, ale zmagają się z różnymi problemami lub po prostu chcą porozmawiać o rodzicielstwie w bezpiecznej przestrzeni. To właśnie rodziny dla rodzin są najcenniejszym wsparciem podczas takich spotkań, a nasz trener pełni rolę moderatora, zapewniając odpowiednie warunki do otwartej i wspierającej rozmowy.

Zespół prowadzący Grupy Wsparcia:

Założycielka i Prezeska Fundacji MAIO, zawodowo psycholog, trener, od 10 lat prowadzi szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze, związana również osobiście ze światem adopcji

Benita Dobrzańska

Psycholog, psychoterapeuta, trener, od lat pracuje z dziećmi oraz rodzinami w pieczy zastępczej, od 15 lat prowadzi szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze

Jacek Olejnik

Pedagog, socjoterapeuta, pracownik socjalny, trener, od lat związany ze środowiskiem pieczy zastępczej, od 10 lat prowadzi szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze

Najbliższe Grupy Wsparcia

Grupa Wsparcia Wrześniowa

13 września, 19:00, online

Grupa Wsparcia Październikowa

15 październik, 19:00, online

Grupa Wsparcia Listopadowa

15 listopad, 19:00, online
Dołącz do Grupy Wsparcia

* O przynależności do poszczególnych grup decyduje fundacja MAIO.

OPINIE OD SERCA

Opinie rodziców mówią więcej niż tysiąc słów

“Dzisiaj codzienna rzeczywistość jest super. Rodzinnie. Czasem zwyczajnie, czasem magicznie. (…) dla niego to działa leczniczo. Bo jest wyjątkowy (…) To jego dom, do którego zawsze będzie wracać. On tu ma swoje miejsce, swoje rzeczy, ma swoje zdjęcia, oprawione w ramki i w widocznym miejscu..”

“Dobry wieczór Pani Asiu. podglądam, wspieram i kibicuję. Niesamowicie się rozwijacie.

A to dzięki Waszemu szkoleniu nasza Maja – już od 3.5 roku w naszej rodzinie zastępczej. Czekamy na adopcję.
Już zawsze będzie bezpieczna.”

“Uparcie i łamiąc schematy z pomocą i dzięki szkoleniu z fundacją MAIO zostaliśmy rodziną zastępczą dla dwójki rodzeństwa!

Dziś po 1,5 miesiąca doświadczania macierzyństwa w ogólnym rozrachunku.. no jest pięknie, magicznie”

Opinie od serca
Historie pełne miłości
OPINIE OD SERCA

Opinie rodziców mówią więcej niż tysiąc słów

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.”

Wrocław

“Tincidunt lobortis feugiat vivamus at augue eget arcu dictum varius. Nunc aliquet bibendum enim facilisis gravida neque convallis.”

Jola

Poznań

Masz pytania? Napisz na biuro@fundacja-maio.pl

OFERTA

Pozostałe szkolenia.

Warsztaty wsparcia dla rodziców

Nasze warsztaty wspierające dla rodziców to rozwojowe spotkania, podczas których skupiamy się na różnych aspektach nas samych jako rodziców. Pod okiem doświadczonego trenera, który kieruje całym procesem, masz okazję lepiej poznać siebie, zmierzyć się ze swoimi lękami oraz odkryć swoje mocne strony.

Szkolenia dla kandydatów na rodziców zastępczych

Nasza Fundacja realizuje szkolenia dla osób, które chcą zostać Rodziną Zastępczą. Szkolimy na podstawie autorskiego programu szkolenia pod nazwą: „Podróż do Rodzicielstwa”. Program został zatwierdzony przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a dodatkowo w roku 2021 decyzją Ministerstwa otrzymaliśmy możliwość prowadzenia szkoleń w trybie zdalnym, co pozwoliło nam skutecznie wesprzeć system rodzicielstwa zastępczego w obliczu pandemii, która wstrzymała szkolenia stacjonarne w całym kraju. W ofercie naszych szkoleń znajdują się szkolenia na Rodzin Zastępczych Niezawodowych oraz Zawodowych.

Indywidualne wsparcie psychologiczne

Nasze Indywidualne Wsparcie Psychologiczne to przestrzeń, gdzie możesz znaleźć pomoc i zrozumienie w trudnych chwilach. Jako doświadczony psycholog, specjalizujący się w sprawach rodzinnych, oferuję profesjonalne wsparcie, które pomoże Ci poradzić sobie z wyzwaniami życia codziennego.